Dört nesildir İstanbul Kapalıçarşı'da el dokuması halı ve kilim ticareti ile uğraşan "Şişko Osman" ı özel yapan satmış olduğu malların kalitesidir. Müşteri memnuniyeti ana prensiplerindendir. Senenin yedi sekiz ayı Türkiye' yi karış karış gezerek genç kızların kendilerine çeyiz olarak hazırlamış oldukları halı ve kilimleri büyük bir özen ile toplar. Büyük bir özveri ve bilgi birikimi isteyen bu meslek dalında "Şişko Osman" ın meslektaşları arasında ki yeri farklıdır. O nun tabiriyle sadece halıyı bilmek değil halıyı okumakta önemlidir.

ŞİŞKO OSMAN HALICILIK
TURİZM SANAYİ VE TİCARET LTD.

Kapalıçarşı Zincirli Han No: 15 34126 İstanbul / TÜRKİYE
Phone: (90) - 212 - 528 35 48 , Fax: (90) - 212 - 526 72 87

Web site: www.siskoosman.com
E - mail: siskoosman@siskoosman.com

Print

 


Halı ve kilimlerin kendilerine özgü özel bir alfabesi vardır. Halı ve kilimlerde kullanılmış olan motifler ve renkler dokuyan genç kızın duygu ve düşüncelerini bizlere aktarır. Evlenmeden önce kendi kullanımları için genç kızların hazırlamış oldukları bu çeyizlik halı ve kilimler ticari düşünceden tamamen uzaktır, kullanılan malzeme ve boya özenle seçilmiştir. Genelde saf kuzu yünü ve kök boya kullanılarak hazırlanmıştır. Bu da halı ve kilimlere ayrı bir özellik ve değer verir. Kullanıma yönelik olarak çeyiz için hazırlanmış olan halı ve kilimler zaman içinde kullanıldıkça değer kazanırlar, ticari gaye ile hazırlanmış halı ve kilimler gibi değerlerini hiçbir zaman kaybetmezler.

Türkiye' nin her bölgesinde değişik motif, desen ve renkler kullanılarak dokunmuş olan bu çeyizlik halı ve kilimler nadide birer sanat eseri özelliği taşımaktadır.

Çok geniş bir kolleksiyona sahip olan "Şişko Osman" da yurdun her bölgesinden çeşitli ebatlarda, değişik renk ve desenlerde halı ve kilimleri görebilirsiniz. "Şişko Osman" ın geniş halı ve kilim kolleksiyonunu seyrederken kendinizi evinizdeki kadar rahat hisseder ve beğenmiş olduğunuz halı ve kilimler hakkında uzman experler tarafından daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca antika halı ve kilim konusunda da uzman olan "Şişko Osman" ın nadide parçalardan oluşan geniş bir kolleksiyonu da bulunmaktadır. Çeyizlik halı ve kilimlerin yanında aynı zamanda saray için hazırlanmış olan bu kolleksiyonu da görebilirsiniz.

Osmanlı İmparatorluğu döneminde saraylarda kullanılmak üzere hazırlanmış olan bu halılarda genellikle malzeme olarak ipek kullanılmıştır. Hazırlanış amacı itibari ile ayrı bir önem taşıyan bu nadide saray halıları ancak müzelerde ve özel kolleksiyoncularda bulunmaktadır. Müzelerde sadece uzaktan seyredebileceğiniz bu halılara "Şişko Osman" da seyretmenin yanında dokunarak hissetmenin keyfine varacaksınız.

ŞİŞKO OSMAN GELENEKSEL MOTİFLER TAŞIYAN TARİHİ VE OTANTİK ÖZELLİKTEKİ EN GENİŞ TÜRK EL DOKUMASI HALI VE KİLİM KOLLEKSİYONUNU BEĞENİNİZE SUNMAKTADIR.

RECOMMENDED
STORE

SAYFA : 204

TANITIM
Şişko Osman, oğlu ve yeğeni